Verslui atsiveria galimybės užauginti Smart Energy hakatone pasėtas idėjas

2018-09-20
Šiandien Vilniuje vykstančio #SWITCH renginio metu išrinkti „Lietuvos energijos“ organizuoto SMART ENERGY hakatono nugalėtojai. Pagrindinis prizas – 1500 eurų vertės pasirinkta kripotvaliuta – atiteko komandai, sukūrusiai dalijimosi principu paremtos platformos, skirtos kirptovaliutų kasėjams, prototipą. Pasiūlytas platformos modelis kiekvienu momentu leistų rasti tinkamiausią vietą visame pasaulyje pastatyti kompiuterinę įrangą ir už tą dieną mažiausią elektros energijos kainą organizuoti kriptovaliutų kasimą.
 
Visą parą trukusiame Smart Energy hakatone varžėsi per 35 energetikos, IT specialistų, rinkodaros, pardavimų profesionalų, projektų valdymo, verslo vystytojų, įmonių vadovų. 24 valandas šešios komandos sprendė energetikos iššūkius: nuo elektros tinklo skaitmenizavimo, Big data panaudojimo iki klientų įtraukimo į energijos rinką. 
 
„Į energetiką ateina dideli pokyčiai ir tas, kas sugebės juos teisingai išnaudoti, sukurs vertę ir sau, ir savo šaliai. Vienas pagrindinių naujosios mūsų strategijos LE 2030 elementų yra išmanumas. Tai apima suvokimą, kad turime unikalų šansą tradicinei energetikai virstant globalia ir išmania, tapti lyderiais ne tik namų rinkoje, bet ir pasaulyje. Ši hakatonų iniciatyva prisideda prie „Lietuvos energijos“ kuriamos inovacijų erdvės vystymo ir talentų pritraukimo. Šiandien Lietuvoje kuriame inovatyviausią energijos skirstymo tinklą, kuris, tikiu, bus atvertas įdomioms idėjoms, kuriančioms naujus verslus, turėsiančius potencialo plėstis į globalias rinkas“, – hakatono metu sakė „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Darius Maikštėnas. 
 
Geriausia hakatono idėja išrinktas „Power Piper“ komandos sprendimas sukurti sąlygas ir galimybes sujungti į vieną platformą tuos, kurie galėtų tam tikru momentu pasiūlyti tinkamas patalpas ir reikiamą elektros energijos kiekį už geriausią kainą. Pirmiausiai tai būtų aktualu kriptovaliutų kasėjams, o vėliau tai būtų patrauklu ir elektromobilių rinkai. Platforma leistų pasirinkti, kokioje šalyje ir už kokią kainą klientas naudos elektros energiją.
 
Taip pat apdovanotos inovatyviausia ir labiausiai ateitį nuspėjanti (vizionieriškiausia) idėjos. Inovatyviausia pripažinta komandos „Smart kabelis“ kurtas elektros tinklo defektų paieškai skirtas sprendimas, pasitelkiant specialią įrangą. Ši įranga būtų sudaryta iš skirtingų įrenginių, kur kas paprastesnė ir pigesnė nei dabar esanti rinkoje. Gedimo nustatymas truktų vos kelias minutes, kai dabar tam prireikia ir kelių valandų.
 
Labiausiai ateitį nuspėjanti pripažinta „VGEM“ komandos idėja, pasiūliusi sprendimą panaudoti atsinaujinančios energetikos rinkos dalyvių – galinčių pagaminti ir norinčių įsigyti energiją – mainų platformą.
 
„Hakatonai – tai šiandienos įrankis, padedantis atrasti kūrybingus žmones, suburti juos į komandas ir paskatinti kurti inovatyvius produktus ar paslaugas. Matau didelę perspektyvą korporatyviniams hakatonams, kurie turėtų padėti sukurti naujų paslaugų įmonėse, optimizuoti kaštus bei skaitmenizuoti rinką“, – sakė Marius Pareščius, vienas iš hakatono mentorių.
 
Nugalėtojus rinko komisija, kurią sudarė „Lietuvos energijos“ vadybos nariai Darius Maikštėnas, Dominykas Tučkus, Vidmantas Salietis, „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos narys Darius Daubaras, Energetikos ministro patarėjas Rytis Kėvelaitis bei Darius Žakaitis, rizikos kapitalo fondo „Contrarian Ventures“ partneris.
 
Geriausių Smart Energy hakatono idėjų pristatymą bei apdovanojimus galima pamatyti čia: https://www.delfi.lt/video/aktualijos/ks.d?id=79108359