Už žaliųjų obligacijų emisiją „Lietuvos energija“ pelnė prestižinį finansų rinkų apdovanojimą

2018-03-23
Už žaliųjų obligacijų emisiją „Lietuvos energija“ pelnė prestižinį finansų rinkų apdovanojimą
Šią savaitę Londone įvykusioje kasmetinėje konferencijoje „Climate Bonds 2018“ valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ išleista 300 mln. eurų žaliųjų obligacijų emisija buvo įvertinta apdovanojimu. Bendrovė pelnė „Žaliųjų obligacijų pionieriaus“ (angl - Green Bond Pioneer Award) įvertinimą, kadangi pirmoji Lietuvos mastu parodė teigiamą pavyzdį ir pasinaudojo žaliųjų obligacijų finansavimo įrankiu. Šiomis obligacijomis pritrauktos lėšos gali būti naudojamos investuojant tik į klimato kaitą mažinančius energijos gamybos būdus bei technologijas.
 
„Kelerių metų veiklos rezultatai investuotojams leido pademonstruoti, kad „Lietuvos energija“ yra finansiškai stipri ir patikima bendrovė. Pasinaudodami itin dideliu investuotojų susidomėjimu, palankiausiomis sąlygomis diversifikavome grupės skolos portfelį. Toks sėkmingas debiutas ir šis pelnytas apdovanojimas dar labiau sustiprins „Lietuvos energijos“ reputaciją tarptautinėse finansų rinkose“, - teigia Darius Kašauskas, „Lietuvos energijos“ valdybos narys bei finansų ir iždo direktorius.
 
„Šiais metais apdovanoti pionieriai atspindi tarptautinę žaliųjų obligacijų rinkų įvairovę ir gylį. Apdovanotos organizacijos ir asmenys jau šiandien gali būti vadinami naujaisiais finansų pasaulio lyderiais, kuriančiais naujas rinkas, pritraukiant investicijas žaliųjų obligacijų būdu.  Tokios investicijos yra labai reikalingos siekiant kovoti su klimato kaita ir finansuoti mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančią infrastruktūrą“, - teigia tarptautinės organizacijos „Climate Bonds Initiative“ vadovas Sean Kidney.
 
„Žaliųjų obligacijų pionieriaus“ apdovanojimai teikiami trečius metus iš eilės. Šios idėjos autoriai – nevyriausybinė organizacija „Climate Bonds Initiative“, kurios pagrindinis tikslas – tarptautiniu mastu skatinti didelės apimties investicijas į mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų ekonomiką. Ši nevyriausybinė organizacija glaudžiai bendradarbiauja su Londono akcijų birža, Europos klimato fondu, Rokfelerio fondu ir t.t. Pretendentus į „Žaliųjų obligacijų pionieriaus“ apdovanojimą vertina speciali iš įvairias ekonomikos šakas atstovaujančių ekspertų suburta komisija.
 
„Lietuvos energijos“ 2017 metų liepą itin sėkmingai išplatino 300 mln. eurų dydžio 10 metų trukmės obligacijų emisiją. Ji tapo didžiausia ir ilgiausios trukmės iš visų kada nors išplatintų emisijų Lietuvos bendrovių tarpe bei didžiausia ir ilgiausios trukmės žaliųjų korporatyvinių euroobligacijų emisija visose Centrinės ir Rytų Europos valstybėse. Pastarajame regione nei viena bendrovė per pastarųjų 3 metų laikotarpį kapitalo rinkose nesiskolino 10-čiai metų pigiau nei „Lietuvos energija“.
 
Bendrovė jau yra paskirsčiusi visas žaliosiomis obligacijomis pritrauktas lėšas. Per praeitus ir šiuos metus buvo finansuoti vėjo energetikos, elektros skirstomojo tinklo efektyvumo didinimo bei energijos gamybos iš atliekų ir biomasės projektai.