Lietuviškai en English

STT ir „Lietuvos energija“ bendradarbiaus korupcijos prevencijos srityje

2017-04-21
STT ir „Lietuvos energija“ bendradarbiaus korupcijos prevencijos srityje
Šiandien Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir valstybės valdoma energetikos įmonių grupė ,,Lietuvos energija“ pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo numatoma glaudžiau koordinuoti bendrus veiksmus korupcijos prevencijos srityje.
 
Memorandumą pasirašė STT direktorius Saulius Urbanavičius ir energetikos įmonių grupės ,,Lietuvos energija“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dalius Misiūnas.
 
„Palaikome didžiausios energetikos įmonių grupės, kurios veikla geografiškai apima visą Lietuvą, siekį vadovautis aukštais skaidrumo standartais. Tikimės sklandaus bendradarbiavimo tiek vykdant korupcijos prevenciją, antikorupcinį švietimą, tiek didinant antikorupcinį visuomenės sąmoningumą Lietuvoje“, – teigia STT direktorius S. Urbanavičius.
 
Bendradarbiaujant numatoma teikti tarpusavio pagalbą siekiant atskleisti ir ištirti galimai padarytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, koordinuoti bendrus veiksmus korupcijos prevencijos ir antikorupcinio švietimo srityje.
 
„Siekiame, kad mūsų grupės veikla jau šiandien atitiktų visas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas tiek dėl valdymo, tiek dėl aukštų skaidrumo reikalavimų. Jau keli metai, kaip visos įmonių grupės mastu sėkmingai įgyvendiname nulinės tolerancijos korupcijai politiką, tuo užtikrindami efektyvią korupcijos prevencijos sistemą. Mums svarbu dirbti sąžiningai, skaidriai ir kurti patikimus ryšius – su savo klientais, partneriais, tiekėjais, institucijomis. Todėl siekiame, kad rinkoje, kurioje veikiame, būtų laikomasi etikos ir skaidrumo principų, pirmiausia – netoleruojama korupcija“, – teigia energetikos įmonių grupės vadovas D. Misiūnas.
 
„Lietuvos energijos“ grupės įmonės dalijasi antikorupcijos diegimo ir iššūkių valdymo patirtimi tarpusavyje bei su kitomis šalies įmonėmis – dalyvaudamos ir Lietuvos atsakingo verslo asociacijos (LAVA) veikloje. 2015 m. „Lietuvos energija“ buvo pripažinta viena iš geriausių viešai atsiskaitančių didžiųjų įmonių Lietuvoje – „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atliktame įmonių atskaitingumo tyrime grupė užėmė antrą vietą.