Per 4 metus „Lietuvos energija“ į valstybės biudžetą sumokėjo per 180 mln. eurų dividendų

2017-04-13
Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ per 4 veiklos metus ne tik sėkmingai pertvarkė ir išgrynino grupės veiklas, bet ir užtikrino reikšmingą grąžą savo akcininkui – Lietuvos valstybei. Skaičiuojama, kad nuo 2013 metų „Lietuvos energija“ į valstybės biudžetą sumokėjo per 180 mln. eurų dividendų. Tuo tarpu už 2016 metų antrą pusmetį „Lietuvos energija“ siūlo išmokėti 59,8 mln. eurų dividendų, tad, akcininkui pritarus, už paskutinius metus išmokėtų dividendų suma viršys 100 mln. eurų.
 
„Lietuvos energijos“ patirtis įrodo, kad turint aiškią strategiją ir nuosekliai ją įgyvendinant, įmanoma pasiekti tvarų rezultatą ir sukurti daugiau pridėtinės vertės mūsų klientams bei akcininkui – Lietuvos valstybei. Kai dirba stipri, profesionali, motyvuota komanda – visa tai galima nuveikti daug greičiau. Šiandien jau esame pasiekę augiau kaip 60 proc. iki 2020 m. užsibrėžto tikslo padidinti grupės vertę 2 kartus.
 
Peržengę pusiaukelę, nesustosime ir toliau sieksime klientams teikti dar kokybiškesnes paslaugas, siūlyti išmanius sprendimus, trumpinti prijungimo prie tinklų laiką. Toliau didinsime gamybos pajėgumus įgyvendindami kogeneracinių jėgainių projektus, ieškosime plėtros galimybių atsinaujinančioje energetikoje, skatinsime inovacijų plėtrą, įgyvendinsime skaitmenizacijos programą. Šiais metais taip pat planuojame rinkoje išplatinti iki 200 mln. eurų vertės obligacijų, o gautas lėšas investuoti į žaliosios energetikos projektus. Įmonių viduje prioritetu išliks veiklos efektyvumo didinimas, darbuotojų įsitraukimo palaikymas ir į inovacijas orientuotos kultūros skatinimas“, - 2017 metų veiklos planus apžvelgia „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas.
 
„Lietuvos energijos“ finansiniai rezultatai gerėja jau 4 metus iš eilės: „Lietuvos energijos“ EBITDA per šį laikotarpį išaugo beveik 70 proc., pajamos – 36 proc., sąnaudos sumažėjo 24 proc. Tuo pačiu metu Lietuvos gyventojams elektra vidutiniškai atpigo apie 20 proc., gamtinės dujos – apie 30 proc. Didesnis efektyvumas leido prijungimo prie elektros ir dujų tinklų terminą sutrumpinti ketvirtadaliu. „Lietuvos energijos“ grupės investicijos per 4 metus taip pat suintensyvėjo: jos išaugo nuo 99,9 mln. eurų 2013 metais iki 240,5 mln. eurų 2016 metais. Pastaraisiais „Lietuvos energija“ atliko ir pirmą savo užsienio investiciją, įsigydama 42,3 MW galios vėjo parkus Lietuvoje bei Estijoje. 2016 m. grupės nuosavo kapitalo grąža viršijo 10 proc.
 
Per kiek daugiau nei 3 metus „Lietuvos energijai“ pavyko iš esmės pertvarkyti energetikos įmonių valdymą - šiandien jis yra vertinamas kaip efektyviausias, skaidriausias, geriausias užsienio praktikas atitinkantis pavyzdys. 2016-aisiais „Lietuvos energija“ trečius metus iš eilės buvo pripažinta geriausiai valdoma valstybės įmone.