„Lietuvos energijos“ rengiamame hakatone LE 4.0 dėmesys - design thinking metodikai

2018-06-21
„Lietuvos energijos“ rengiamame hakatone LE 4.0 dėmesys - design thinking metodikai
Birželio 21 – 22 d. startuoja #LE 4.0 hakatonas, kuriame komandos kurs sprendimus, taikydamos design thinking (liet. dizaino mąstysenos) metodiką.  Dvi dienas vyksiančiame renginyje svečių teisėmis dalyvaus ir savo žiniomis bei kompetencijomis dalinsis įmonės iš išorės.
Tai jau antrasis „Lietuvos energijos“ hakatonas, kuriame šįkart dalyvauja net devynios komandos – darbuotojai iš „Lietuvos energijos“ grupės įmonių. Komandos į renginį atvyks po design thinking mokymų. Išmoktas žinias taikys hakatono metu: gilinsis į klientų poreikius, generuos idėjas, ir tik pačioje pabaigoje, atsakiusios į klausimą, kurį problemos sprendimą verčiausia pasirinkti, jas testuos.
 
„Lietuvos energijos“ organizuojami  #LE 4.0 hakatonai mūsų darbuotojus skatina galvoti ir kurti nestandartinius sprendimus, kurie yra būtini, siekiant tapti globaliais rinkos žaidėjais ir klientui pasiūlyti inovatyvias paslaugas“, - sako „Lietuvos energijos“ veiklos efektyvumo ir skaitmenizacijos departamento vadovė Kotryna Gudžiūnaitė.
Hakatone komandos pasiryžę įgyvendinti devynias idėjas - nuo įrankio, padėsiančio teikti grįžtamąjį ryšį vadovams, iki platformos, kuri blockchain'o technologijos pagalba leistų užtikrinti energijos apsikeitimo transakcijas. Šįkart  jie galės pasitelkti ir pagalbą iš šalies – į hakatoną atvyks įvairių sričių profesionalai.
 
Renginio pabaigoje  bus renkama geriausia hakatono idėja, kuri ir bus įgyvendinta.
 
Pirmajame hakatone geriausios idėjos prizą laimėjo ir šiuo metu grupėje jau yra įgyvendinama vienos iš komandų sukurta mobilioji programėlė „e – shopis“. Ji padės „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) inžinieriams patiems užsisakyti uniformas ir kitas darbui reikalingas priemones.
 
„Lietuvos energijos“ skaitmenizacijos programos komandos organizuojami  #LE 4.0 hakatonai vyksta tris kartus per metus.