„Lietuvos energijos” Inovacijų fondas investavo į energetikos technologijas kuriančius startuolius

2018-06-07
Energetikos bendrovės „Lietuvos energijos“ įsteigtas Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas ir verslo akseleratorius, kuriuos valdo „Contrarian Ventures“, skyrė pirmąsias investicijas – į du startuolius iš viso investavo 350 tūkst. eurų.
 
Akseleravimo programos „AcceleratorOne“ pirmuoju dalyviu tapo lietuviško kapitalo startuolis „Aerodiagnostika“. „Investicijos į inovacijas ir kryptinga plėtra su jomis užsienyje mums leis įeiti į naujus energetikos veiklos plotus – pasiekti tai, ką esame numatę naujoje savo strategijoje LE 2030”, – sako „Lietuvos energijos“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.
 
„Aerodiagnostika“ kuria bepiločio orlaivio platformą, galinčią užtikrinti ilgalaikį ir stabilų skrydį duomenų apie energetikos infrastruktūrą rinkimui. „Džiaugiamės tapę pirmąja „AcceleratorOne" programos šeimos nare. Skirta investicija ir glaudus bendradarbiavimas su „Contrarian Ventures" bei „Lietuvos energijos" ekspertais ir mentoriais prisidės prie mūsų tikslo – leis išbandyti mūsų platformą vietinėje ir suteiks galimybes plėstis pasaulinėse rinkose“, – teigia „Aerodiagnostikos“ vadovė Daiva Urbanavičienė.
 
Kita „Lietuvos energijos“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondo valdytojo „Contrarian Ventures" investicija buvo sutelkta į startuolį „Switchee”. Šis Didžiojoje Britanijoje veikiantis startuolis sukūrė pirmąjį išmanųjį termostatą, skirtą dideliems socialinio būsto valdytojams ir savininkams (angl. social housing landloards). Jis, analizuodamas temperatūros, judėjimo, drėgmės, slėgio ir šviesos duomenis, padeda būsto savininkams ir priežiūros kompanijoms užtikrinti geresnes gyvenimo sąlygas gyventojams bei efektyviau valdyti nekilnojamąjį turtą, taip pat kovoti su energetiniu skurdu.
 
„Switchee“ iš viso pritraukė beveik 1,5 mln. eurų lėšų. Į šį startuolį „Contrarian Ventures" investavo su „Fair by Design Fund“ valdomais „Ascension Ventures“ ir „AU Capital Partners“. „Contrarian Ventures“ vykdantysis partneris Rokas Pečiulaitis nurodo, kad investuotojų pinigai šiuo atveju bus panaudoti unikalios inovacijos, kuri būstams užtikrina energetinį efektyvumą, vystymui.
 
„Lietuvos energija“ ir toliau ketina ieškoti bendradarbiavimo bei investavimo galimybių su strategines veiklos kryptis, paskelbtas strategijoje LE 2030, atitinkančiais startuoliais iš Lietuvos ir užsienio šalių. „Lietuvos energijos“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondą valdantis „Contrarian Ventures“ fondas investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje. Fondas taip pat kartu su „Lietuvos energija“ valdo akseleravimo programą „AcceleratorOne“, kuri investuoja ir augina startuolius. Programoje išbandomi pilotiniai produktai ir paslaugos vietos rinkoje, suteikiant galimybę augti ir tarptautiniame lygmenyje. „AcceleratorOne“ kviečia dalyvauti ir laukia ankstyvosios stadijos startuolių paraiškų 2018 m. programai Vilnius Tech Park bendruomenėje.