Lietuviškai en English

„Lietuvos energijos“ 300 mln. eurų žaliųjų obligacijų emisijai - rekordinis investuotojų dėmesys

2017-07-10
16 gyvų pristatymų 7 Europos valstybėse per 5 dienas; 130 susidomėjusių investuotojų iš 25 valstybių;  beveik 1,4 mlrd. eurų sumą siekusi vertybinių popierių paklausa ir dėl itin palankių rinkos sąlygų nuo 200 iki 300 mln. eurų išaugusi platinamų obligacijų emisija. Tokie rezultatai ir skaičiai vainikavo energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ žaliųjų obligacijų platinimą, kurio metu dėl Lietuvos valstybinės įmonės vertybinių popierių itin aktyviai konkuravo tiek tarptautiniai tiek vietiniai investiciniai ir pensijų fondai, bankai bei draudimo bendrovės.  Daugiausiai žaliųjų obligacijų įsigijo Vokietijos, Suomijos, Prancūzijos bei Lietuvos instituciniai investuotojai.
 
„Lietuvos energijos“ itin sėkmingai išplatinta 300 mln. eurų dydžio 10 metų trukmės obligacijų emisija tapo didžiausia ir ilgiausios trukmės iš visų kada nors išplatintų emisijų Lietuvos bendrovių tarpe bei didžiausia ir ilgiausios trukmės žaliųjų korporatyvinių euroobligacijų emisija visose Centrinės ir Rytų Europos valstybėse. Pastarajame regione nei viena bendrovė per pastarųjų 3 metų laikotarpį kapitalo rinkose nesiskolino 10-čiai metų pigiau nei „Lietuvos energija“.
 
„Keturių pastarųjų metų veiklos rezultatai leido pademonstruoti investuotojams, kiek „Lietuvos energija“ yra patikima ir finansiškai stipri bendrovė. Sulaukę išskirtinio investuotojų susidomėjimo žaliosiomis obligacijomis, mes pasinaudojome galimybe palankiausiomis sąlygomis diversifikuoti grupės skolos portfelį. Toks sėkmingas debiutas kuria stiprią „Lietuvos energijos“ reputaciją tarptautinėse finansų rinkose“, - teigia „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas.
 
„Tiek „Lietuvos energijos“ žingsnis platinti žaliąsias obligacijas, tiek šios Finansų ministerijos valdomos įmonės gautas aukštas kredito reitingas neabejotinai paskatino užsienio investuotojus labiau domėtis Lietuva ir galimybėmis čia investuoti. Tai taip pat yra geras precedentas ir paskatinimas kitoms pelningai, skaidriai ir atsakingai veikiančioms valstybės valdomoms įmonėms pasinaudoti šiuo finansavimo instrumentu“, - teigia finansų ministras Vilius Šapoka.
 
Už „Lietuvos energijos“ obligacijas bus mokama 2,000 proc. metinių palūkanų, jos išplatintos su 2,193 proc. pajamingumu. Obligacijos bus apmokamos 2017 m. liepos 14 d. ir išperkamos 2027 m. liepos 14 d. Išplatintas obligacijas ketinama listinguoti Liuksemburgo ir „Nasdaq“ Vilnius vertybinių popierių biržose.
 
Pritrauktomis lėšomis „Lietuvos energija“ pirmiausiai planuoja finansuoti investicijas į vėjo energetiką, elektros skirstomojo tinklo efektyvumo didinimą bei energijos gamybos iš atliekų ir biomasės projektus. Žaliomis obligacijomis pritrauktas lėšas „Lietuvos energija“ įsipareigoja panaudoti tik tų investicijų finansavimui, kurios skirtos žaliosios energetikos projektams.
 
Birželio pabaigoje tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor's“ suteikė „Lietuvos energijai“ BBB+ kredito reitingą su stabilia perspektyva. Toks valstybės valdomos įmonės įvertinimas tarp analogiškų Baltijos šalių energetikos įmonių yra aukščiausias ir antras geriausias visame Centrinės ir Rytų Europos analogiškų energetikos įmonių sektoriuje.
 
Bankais-platintojais buvo pasirinkti „BNP Paribas“ ir SEB bankai.