„Lietuvos energija“ siekia pritraukti naujų kompetencijų – bendradarbiaus su „Vilnius Coding School“

2019-02-25
„Lietuvos energija“ siekia pritraukti naujų kompetencijų – bendradarbiaus su „Vilnius Coding School“
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse „Lietuvos energija“, įgyvendindama savo strategiją LE 2030, ruošiasi energetikos sektoriuje vykstančiai transformacijai ir siekia pritraukti duomenų analitikų, duomenų inžinierių ir duomenų analitikos projektų vadovų, turinčių didžiųjų duomenų (angl. Big Data) ir dirbtinio intelekto (angl. Artificial Intellingence) kompetencijų.
 
„Lietuvos energija“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su programavimo mokykla suaugusiems „Vilnius Coding School“.
 
„Vienas mūsų strateginių sprendimų – tapti inovatyviausia energetikos organizacija. To neįmanoma padaryti be pažangiosios analitikos kompetencijų, todėl „Lietuvos energija“ džiaugiasi, kad „Vilnius Coding School“ tapo mūsų partneriais. Tikime, kad šios mokyklos absolventai ateityje bus svarbi mūsų komandos dalis“, – sako „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Darius Maikštėnas.
 
Pasak „Vilnius Coding School“ įkūrėjos ir vadovės Julijos Rimšelės, dabar yra tinkamiausias laikas verslui ir žmonėms investuoti į savo ateitį, nes technologinis progresas skatina darbų automatizavimą, kuris reikalauja naujų kompetencijų.
 
„Džiaugiamės, kad „Lietuvos energija“ yra viena iš tų organizacijų, kurios rūpinasi savo darbuotojų ir Lietuvos ateitimi. Tikime, kad šis bendradarbiavimas padės pasiekti LE 2030 strategijos tikslus, paskatins darbuotojų kompetencijų kėlimą ir suteiks naujų galimybių „Vilnius Coding School“ absolventams bei žmonėms, kurie nori keisti savo karjerą ir persikvalifikuoti“, – teigia J. Rimšelė.
 
„Vilnius Coding School“  plėtros ir pardavimų vadovas Jevgenij Abdulajev teigia, kad dėl progreso sparčiai besikeičiančioje aplinkoje darbuotojų kvalifikacijos kėlimas bei naujų specialistų pritraukimas tampa itin svarbūs: „Sparčiai keičiantis technologijoms ir augant jų įtakai daugumai verslo sričių, daugumos specialybių atstovams greitu laiku bus būtina atsinaujinti žinias, mokytis naujų dalykų, o kai kuriems net visiškai persikvalifikuoti. Mokymasis visą gyvenimą ir vis dažnesnis žinių atnaujinimas bei naujų dalykų mokymasis bus itin svarbūs netolimoje ateityje“.
 
Sutartis pasirašyta kaip dalis „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro Atviros partnerystės programos, kuria siekiama kartu su mokslo institucijomis plėtoti energetikos tyrimus bei skatinti reikiamų kompetencijų pritraukimą. Pagal bendradarbiavimo sutartį, „Vilnius Coding School“ pateiks „Lietuvos energijai“ savo absolventų gyvenimo aprašymus, o „Lietuvos energija“ galės jiems pasiūlyti darbo arba stažuotės galimybes.
 
Be to, sutartis leis tobulintis esamiems „Lietuvos energijos“ darbuotojams – „Vilnius Coding School“ lektoriai ekspertai mokys darbuotojus ir padės ugdyti pažangiosios analitikos, robotizacijos, dirbtinio intelekto ir kitas kompetencijas.
 
„Didžiųjų duomenų ir dirbtinio intelekto kompetencijų poreikis versle labai auga, todėl tikime, kad šis bendradarbiavimas „Lietuvos energijai“ suteiks konkurencinį pranašumą ir padės užtikrinti nuolatinį organizacijos kompetencijų augimą kelyje į LE 2030“, – teigia „Lietuvos energijos“ Didžiųjų duomenų ir dirbtinio intelekto departamento vadovas Paulius Šimkūnas.
 
Per 2019 metų pirmąjį ketvirtį planuojama suformuoti 10 žmonių komandą, kuri spręs pažangiosios duomenų analitikos iššūkius.