Lietuviškai en English

„Lietuvos energija“ sėkmingai pardavė Energetikų mokymo centrą

2017-08-14
Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ sėkmingai baigė vienos didžiausių Lietuvoje energetikos darbuotojų sertifikavimu, kvalifikacijos tobulinimu bei konsultacine veikla užsiimančio VšĮ Energetikų mokymo centro (EMC) pardavimo procesą. EMC dalininko teises įsigijo geriausią kainą pasiūlęs pirkėjas – VšĮ „Kauno Virpstas“.
 
„Potencialūs pirkėjai įvertino EMC sukauptas kompetencijas, užtikrinančias stiprias pozicijas mokymų, kvalifikacijos kėlimo, sertifikavimo, darbuotojų saugos ir sveikatos paslaugų rinkoje. Įmone buvo susidomėję daugiau kaip 10 investuotojų, iš kurių įpareigojančius pasiūlymus pateikė trys. Pirkėjų tarpusavio konkurencija įsigyjant verslą bei 2016 m. EMC finansiniai rezultatai sudarė galimybę sudaryti sandorį už geriausią rinkos dalyvių pasiūlytą kainą“, - teigia „Lietuvos energijos“ finansų ir iždo direktorius Darius Kašauskas.
 
„Lietuvos energija“, vykdydama nepagrindinių veiklų atsisakymo veiksmus, EMC dalininko teisių pardavimo procesą pradėjo 2017 m. pradžioje. EMC pajamos 2016 metais siekė 1,2 mln. EUR, EBITDA sudarė 0,1 mln. EUR, grynasis pelnas buvo 0,1 mln. EUR.
 
Naujasis dalininkas ir toliau tęs EMC veiklą – teiks paslaugas bei vykdys visus sutartinius įsipareigojimus.
 
„Energetikų mokymo centro įsigijimas mums atveria naują rinką. Naujos veiklos sinergija su dabar vystomomis veiklomis mūsų verslui sukurs papildomos pridėtinės vertės. Planuojame ne tik tęsti šiuo metu vykdomą centro veiklą, vykdyti turimus sutartinius įsipareigojimus, bet ir ieškoti naujų plėtros galimybių. Tokių paslaugų, kurias teikia EMC, paklausa rinkoje šiuo metu yra tikrai nemaža“, - teigia „Kauno Virpsto“ vadovas Saulius Pauža.
 
EMC yra viena didžiausių Lietuvoje energetikos, statybų ir pramonės sektoriaus mokymo ir sertifikavimo įstaigų, kurios veikla apima darbuotojų mokymą, kvalifikacijos kėlimą, jų sertifikavimą, ekspertinių bei darbuotojų saugos ir sveikatos paslaugų teikimą, kai panaudojama sukaupta patirtis ir žinios. Kiekvienais metais EMC mokosi 8000 - 10000 žmonių, o klientais yra per 5000 įmonių.