„Lietuvos energija“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su KTU

2018-11-14
„Lietuvos energija“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su KTU
Energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“, stiprindama partnerystę su mokslo įstaigomis, lapkričio 8 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kauno technologijos universitetu. Ją savo parašais patvirtino KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka ir LE generalinis direktorius Darius Maikštėnas.
 
Sutartis sudaryta siekiant mokslo ir verslo integracijos, glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio, partnerystės tarp Universiteto ir bendrovės.
 
„Vienas „Lietuvos energijos“ strategijoje LE 2030 iškeltų tikslų yra inovacijų ir naujųjų technologijų skatinimas. Siekiame tapti viena inovatyviausių energetikos bendrovių pasaulyje, todėl šiemet startavo mūsų Inovacijų centras, pritraukiantis idėjas iš viso pasaulio bei skatinantis kurti inovacijų ekosistemą Lietuvoje. Taigi ši sutartis su KTU yra dar vienas žingsnis, užtikrinantis, kad verslo ir mokslo bendradarbiavimas skatins inovacijų taikymą energetikoje ir kurs vertę Lietuvai“, – sako LE generalinis direktorius Darius Maikštėnas.
 
KTU rektorius prof. E. Valatka pasidžiaugė, kad Universitetas su „Lietuvos energija“ sėkmingai dirba jau ne vienerius metus, bei išreiškė viltį, kad bendradarbiavimo įtvirtinimas sutartimi taps papildoma paskata šią veiklą vystyti ir plėtoti.
 
„Savo misiją visuomenei, valstybei įgyvendinti siekiančiam Universitetui glaudi partnerystė su verslu, pramone yra būtina. Džiugu, kad tokio bendradarbiavimo potencialą vertina ir verslas. Neabejoju, kad, toliau dirbant kartu, KTU ir „Lietuvos energija“ atras naujų sąlyčio taškų bei būdų šį potencialą išnaudoti: tobulinant kompetencijas mokslinių tyrimų srityje, ugdant energetikos srities specialistus, kuriant inovacijas Lietuvai“.
 
Pasirašyta sutartis sudarys galimybes partneriams bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant mokslinių tyrimų, žmogiškųjų išteklių ir kitų sričių projektus, kartu kurti mokslinę produkciją ir keistis bei sisteminti mokslinę bei technologinę informaciją, bendradarbiauti tobulinant studijų programas, organizuojant studentų mokomąsias praktikas, įgytų žinių pritaikomumą praktiniame darbe. KTU ir LE taip pat numato kartu spręsti technologines problemas bei bendradarbiauti sukuriant sąlygas moksliniams tyrimams.
 
Primename, kad 2015 m. sausio mėnesį tarp KTU ir LE buvo pasirašytas Ketinimų protokolas. Po jo pasirašymo partneriai KTU „Santakos“ slėnyje įkūrė Lietuvos Energijos taikomųjų tyrimų centrą, kuriame Universiteto mokslininkai atlieka bendrus mokslinius tyrimus ir projektus su LE atstovais.
 
Šio bendradarbiavimo rezultatas – parengtas verslo planas ir pateikta paraiška daliniam projekto finansavimui iš Europos Sąjungos fondų pagal mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros (MTEP) ir inovacijų skatinimo priemonę „Intelektas. Bendri mokslo – verslo projektai“.
 
Šiuo projektu siekiama Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje įrengti eksperimentinę ant vandens plūduriuojančią saulės jėgainę, pritaikyti ją veikimo hidroelektrinės baseine sąlygoms ir sukurti sistemos veikimo modelį, kuris leistų elektrinei teikti naują ir patikimą pirminio elektros energijos rezervo paslaugą. Šiuos darbus planuojama atlikti iki 2021 metų.
 
„Lietuvos energijos“ grupė – viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse. Pagrindinė Grupės veikla apima elektros ir šilumos energijos gamybą, tiekimą, elektros energijos prekybą ir skirstymą, prekybą gamtinėmis dujomis, jų skirstymą, taip pat elektros energetikos ūkio aptarnavimą ir plėtrą.