Lietuviškai en English

„Lietuvos energija“ ir Policijos departamentas suvienijo jėgas prieš pažeidėjus

2017-03-10
„Lietuvos energija“ ir Policijos departamentas suvienijo jėgas prieš pažeidėjus
Energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“, valdanti strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčias įmones, ir Policijos departamentas bendradarbiaus kovoje su pažeidėjais ir rengs bendrus prevencijos projektus. Tai numatančią bendradarbiavimo sutartį „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas ir Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pasirašė vasario pabaigoje.

Sutartis numato, jog „Lietuvos energija“, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Lietuvos energijos gamyba“  su policija derins veiksmus, likviduojant ekstremalias situacijas, susidariusias dėl neteisėto fizinio poveikio. Taip pat teiks informaciją, susijusią su tiriamu įvykiu, bendradarbiaus su pareigūnais.  Esant poreikiui, „Lietuvos energija“ ir policija tarsis fizinės saugos klausimais, rengs bendrus mokymus, siekiant išvengti potencialių grėsmių.

„Tęsiame bendradarbiavimą su Lietuvos policija, kartu užtikrindami prevenciją ir tirdami transformatorių alyvos ir panašius nusikaltimus. Rezultatas kalba už save – per pastaruosius dvejus metus alyvos vagysčių skaičius sumažėjo beveik tris kartus. Džiaugiamės konstruktyviu ir rezultatyviu bendradarbiavimu su Generaliniu komisaru ir visa komanda“, – sakė „Lietuvos energijos“ vadovas.

Tuo tarpu Policijos departamentas įsipareigojo ESO ir „Lietuvos energijos gamybai“ teikti pagalbą, reikalingą teisės pažeidimų prevencijai, neatidėliotiną pagalbą likviduojant ekstremalias situacijas, susidariusias dėl neteisėto fizinio poveikio. Esant poreikiui, derindamos bendrus veiksmus, šalys atliks prevencines priemones įmonių teritorijose, šalins grėsmes jų strateginiuose objektuose, keisis informacija.

Per 2016 metus ESO Prevencijos skyriaus darbuotojai apsilankė visuose policijos komisariatuose, susitiko jų vadovais. Kartu su pareigūnais buvo nustatyti vogtų automobilių, kanapių auginimo, kontrabandos atvejai. Policija ESO darbuotojams padėjo patekti pas probleminius klientus, kurie vengia apskaitos prietaisų apžiūrų, kelia grėsmę darbuotojams atlikti savo pareigas. Kartu su policijos atstovais ESO pernai šešiuose šalies rajonuose, kur fiksuojama daugiausia vagysčių, surengė viešus susitikimus su vietos bendruomenėmis ir žiniasklaidos atstovais.