Išmaniosios energetikos fondas kartu su partneriais investuoja į „Sterblue“

2018-12-05
Išmaniosios energetikos fondas kartu su partneriais investuoja į „Sterblue“
„Contrarian Ventures“ valdomas „Lietuvos energijos“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas investuoja į Prancūzijos ir JAV startuolį „Sterblue“, kuris kuria programinę įrangą bepiločiams orlaiviams (dronams), leidžiančią elektros linijas ir vėjo jėgaines tikrinti be žmogaus įsikišimo.
 
„Lietuvos energija“ iki 2024 metų siekia sukurti ir įdiegti sprendimą, kuris leistų pilnai automatizuoti, elektros skirstymo tinklo apžiūros procesą, kuris šiuo metu yra atliekamas reguliarių žmogaus patikrinimo metu. Jeigu tinklas bus tikrinamas be žmogaus įsikišimo, remiantis dirbtinio intelekto sprendimais, tai leistų sutaupyti lėšų ir užtikrintų kokybiškesnę tinklo priežiūrą“, – sako „Lietuvos energijos“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.
 
Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas kartu su tarptautiniais partneriais į „Sterblue“ iš viso investuoja beveik 1,8 mln. eurų (2 mln. JAV dolerių).
 
Fondas investuoja kartu su tokiais partneriais kaip JAV „The Westly Group“, „Innogy New Wentures“ ir Portugalijos „EDP Ventures“. Vien „Lietuvos Energijos“ fondo investicija siekia 265 tūkst. eurų. Ši investicija yra dalis Atviro finansavimo programos, esančios „Lietuvos energijos“ įsteigtame Inovacijų centre (angl. Innovation Hub). Centras siekia pritraukti kuo Idėjų ir partnerių į „Lietuvos Energija“ inovacijų ekosistemą.
 
„Džiaugiamės, pritraukę šiuos didelius ir svarbius investuotojus į savo ankstyvosios plėtros etapą. Šios investicijos kartu su giliomis energetikos sektoriaus žiniomis yra didelis konkurencinis pranašumas „Sterblue“. Tai tikrai paspartins mūsų produkto tobulinimą ir pristatymą rinkai“, – teigia „Sterblue“ vadovas Geoffrey Vancassel.
 
„Sterblue“ programinė įranga užtikrina, kad bepiločiai orlaiviai užfiksuotų anomalijas ir neatitikimus tikrinamuose objektuose. Visas procesas yra automatizuotas ir įjungiamas vieno mygtuko paspaudimu. Taip užtikrinamas dvigubai didesnis produktyvumas, palyginti su rankiniu objektų tikrinimu.
 
„Dabartinė energetikos infrastruktūros patikra vis dar vykdoma rankiniu būdu, todėl egzistuoja didelis potencialas efektyvumo, greičio ir informacijos surinkimo ir apdorojimo kokybės gerinimui. Tikime, kad patyrusi „Sterblue“ komanda yra pasiruošusi tai pakeisti ir tapti visiškai automatizuotos energetikos infrastruktūros patikros pionieriais“, - sako „Contrarian Ventures“ partneris Rokas Pečiulaitis.
 
„Lietuvos energijos“ Inovacijų centras taip pat apima Atviros infrastruktūros, Atviros partnerystės bei Atviros kultūros programas. Apie jas daugiau potencialūs partneriai gali sužinoti leinnovationhub.com.
 
Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Lietuvos energija“, o valdo „Contrarian Ventures“, investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje. Fondas taip pat kartu su „Lietuvos energija“ kuruoja akseleravimo programą „AcceleratorOne“, kuri investuoja ir augina ankstyvosios stadijos startuolius.
 
Programoje išbandomi pilotiniai produktai ir paslaugos vietos rinkoje, suteikiant galimybę augti ir tarptautiniame lygmenyje. „AcceleratorOne“ kviečia dalyvauti ir laukia ankstyvosios stadijos startuolių paraiškų 2018 m. programai Vilnius Tech Park bendruomenėje.