Lietuviškai en English

Gavusi aukščiausią kredito reitingą Baltijos šalyse, „Lietuvos energija“ ruošiasi platinti žaliąsias obligacijas

2017-06-27
Energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ tikisi sulaukti didelio investuotojų susidomėjimo, nes kredito reitingų agentūra „Standard & Poor's“ jai suteikė vieną aukščiausių skolinimosi reitingų. Įmonių grupei suteiktas BBB+ kredito reitingas su stabilia perspektyva, kuris tarp analogiškų Baltijos šalių energetikos įmonių yra aukščiausias ir antras geriausias tarp Rytų Europos analogiškų energetikos įmonių. Lyginant su kaimyninių šalių bendrovėmis „Latvenergo“ ir „Eesti Energia“, „Lietuvos energijos“ gautas kredito reitingas yra vienu arba dviem laipteliais aukštesnis.
 
„Neabejojame, kad gautas aukštas kredito reitingas „Lietuvos energijos“ žaliosios energetikos projektus pavers dar patrauklesniais ne tik  tarptautiniams investuotojams, bet ir Lietuvoje veikiantiems pensijų fondams“, - teigia „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas.
 
Gavusi aukštą kredito reitingą, valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ ruošiasi tapti pirmąją lietuviška bendrove, išplatinusia žaliąsias obligacijas, kurių emisija siekia 200 mln. eurų. Obligacijų trukmė 7-10 metų.
 
Obligacijų platinimas numatomas per 2017 m. antrą pusmetį, po „Lietuvos energijos“ vadovybės susitikimų su investuotojais, kurie vyks nuo birželio 29 iki liepos 5 d. Išplatintas žaliąsias obligacijas ketinama listinguoti Liuksemburgo ir Nasdaq Vilnius vertybinių popierių biržose.
 
Pritrauktomis lėšomis „Lietuvos energija“ pirmiausiai planuoja finansuoti investicijas į vėjo energetiką, elektros skirstomojo tinklo efektyvumo didinimą bei energijos gamybos iš atliekų ir biomasės projektus. Pagal bazinį obligacijų prospektą, kuris pateiktas tvirtinimui Liuksemburgo finansų priežiūros institucijai, „Lietuvos energija“ gali išleisti iki 1 mlrd. eurų obligacijų. Žaliomis obligacijomis pritrauktas lėšas „Lietuvos energija“ įsipareigoja panaudoti tik tų investicijų finansavimui, kurios skirtos žaliosios energetikos projektams. „Lietuvos energijos“ žaliųjų obligacijų planui  (angl. Green Bond Framework) aukščiausią žalumo kategoriją yra suteikęs nepriklausomas Norvegijos klimato tyrimų institutas  „Cicero“ ir Švedijos aplinkosaugos institutas.
 
Tiek programos, tiek išleidžiamų žaliųjų obligacijų platintojais „Lietuvos energija“ pasirinko bankininkystės grupę BNP Paribas ir SEB banką.
 
Bazinis obligacijų prospektas bus skelbiami bendrovės „Lietuvos energija“ ir Liuksemburgo biržos tinklalapiuose: www.le.lt ir www.bourse.lu, kuris bus taip pat notifikuojamas Lietuvos bankui ir skelbiamas Lietuvos banko ir Nasdaq Vilnius tinklalapiuose: www.lb.lt ir www.nasdaqbaltic.com.