ESO skelbia išankstinę valdybos narių atranką

2018-11-05
Valstybės kapitalo įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausanti bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia išankstinę valdybos narių atranką. Tokį sprendimą priėmė ESO stebėtojų taryba, atsižvelgusi į tai, kad bendrovė šiuo metu atnaujina savo ilgalaikę veiklos strategiją, kurios įgyvendinimui reikės tvarių bendrovės vadovybės sprendimų.
 
Dabartinės valdybos kadencija baigsis kitų metų pabaigoje, todėl, siekiant į nuo lapkričio 1 d. atsilaisvinusią valdybos nario vietą pritraukti profesionalius kandidatus, nuspręsta paskelbti visos valdybos išankstinę atranką. Tuo norima užtikrinti nuoseklų ir ilgalaikį ESO vadovų komandos įsitraukimą į naujosios ESO strategijos įgyvendinimą.
 
„ESO komandai esame numatę svarų indėlį į visos „Lietuvos energijos“ grupės strategiją LE2030. Ką tik ESO vadovu išrinkto Mindaugo Keizerio vadovaujami žmonės, naujai išrinkti valdybos nariai, bus atsakingi už išmaniausio skirstomojo tinklo Europoje sukūrimą, geriausios skirstymo kainos lyderio pozicijų išlaikymą, patikimo tinklo užtikrinimą ir rinkos įgalinimą konkurencingai veiklai“, – sako Darius Maikštėnas, „Lietuvos energijos“ vadovas ir ESO stebėtojų tarybos pirmininkas. 
 
„Sprendimas organizuoti ESO valdybos narių atranką yra racionalus ir naudingas įmonei. Imantis naujos strategijos įgyvendinimo, būtina turėti tvarų ir ilgalaikį nusiteikimą, todėl tikslinga pasitvirtinti akcininko mandatą naujam, kupinam iššūkių, veiklos etapui“, – sako ESO valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Mindaugas Keizeris.
 
Dabartinės ESO valdybos kadencija, numatyta, truks iki 2019 m. pabaigos. Tai reiškia, kad jau kitų metų viduryje tektų skelbti atranką į naująją įmonės valdybą, o pasitraukus vienam valdybos nariui ir vietoje jo išrinkus naująjį, pastarasis dirbtų vos pusmetį. Trumpas valdybos nario kadencijos terminas būtų kliūtis pritraukti geriausius kandidatus. Siekiama, kad naujoji ESO valdyba darbą pradėtų dar šiemet. Valdybos kadencija trunka ketverius metus.
 
„Energijos skirstymo operatoriaus“ valdybos nariais šiuo metu dirba Augustas Dragūnas, atsakingas už finansus ir administravimą, Saulius Vaičekauskas, atsakingas už tinklų eksploatavimą ir Ovidijus Martinonis, atsakingas už tinklų vystymą bei laikinai atsakingas už paslaugų vystymą. Tikimasi, kad visi šie nariai dalyvaus ir naujoje valdybos narių atrankoje. Paraiškų priėmimas numatytas iki lapkričio 26 d.