Dirbtinio intelekto kompetencijas ugdanti „Lietuvos energija“ pradeda bendradarbiavimą su „CodeAcademy“

2019-05-03
Dirbtinio intelekto kompetencijas ugdanti „Lietuvos energija“ pradeda bendradarbiavimą su „CodeAcademy“
Viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse „Lietuvos energija“ toliau siekia pritraukti didžiųjų duomenų (angl. Big Data) ir dirbtinio intelekto (angl. Artificial Intellingence) kompetencijas, kurios energetikos sektoriuje užima vis svarbesnę vietą. Dėl to įmonė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su programavimo akademija „CodeAcademy“.
 
„Lietuvos energijos“ strategijoje LE 2030 esame iškėlę tikslą tapti viena inovatyviausių bendrovių, o tai reiškia, kad skirsime vis daugiau laiko spręsti verslo iššūkius, pasitelkiant didžiųjų duomenų ir dirbtinio intelekto technologijas ir kompetencijas. Tradicinis energetikos sektorius išgyvena ketvirtąją pramonės revoliuciją, todėl, norėdami išlikti konkurencingais ir naujovių priešakyje, turime pritraukti naujus verslo modelius kurti padėsiančias kompetencijas“, – teigia „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.
 
Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį, „CodeAcademy“ suteiks galimybę „Lietuvos energijai“ pritraukti savo absolventus, „Lietuvos energija“ savo ruožtu galės jiems pasiūlyti darbo arba stažuotės galimybes. Be to, sutartis atvers galimybę bendradarbiauti ugdant „Lietuvos energijos“ darbuotojus. Taip „Lietuvos energijos“ grupėje bus toliau ugdomos pažangiosios analitikos, robotizacijos, dirbtinio intelekto ir kitos kompetencijos.
 
„Būdami ITC sektoriaus dalimi matome kaip greitai keičiasi technologinių specialybių paklausa, tačiau ne visada rinka gali greitai reaguoti ir pasiūlyti darbo vietas naujiems specialistams. Dėl to studentai renkasi labiau standartines disciplinas, todėl džiaugiamės partneryste su „Lietuvos energija“ ir potencialu skatinti dirbtinio intelekto ir didžiųjų duomenų disciplinas ir įdarbinimą Lietuvoje“, – sako „CodeAcademy“ rinkodaros vadovas Andrius Lakštutis.
 
„Lietuvos energija“ bendradarbiavimu taip pat siekia duomenų programuotojams, analitikams  ir kitiems profesionalams pristatyti energetikos sektoriaus pokyčius ir parodyti, kaip jų kompetencijos ir naujos platformos pritaikomos energetikoje. Studentams studijų metu bus sudarytos galimybės spręsti realias energetikos sektoriaus problemas, konsultuojantis su „Lietuvos energijos“ specialistais ar dalyvaujant vidiniuose ar išoriniuose „Lietuvos energijos“ organizuojamuose hakatonuose.
 
„Norime realiais pavyzdžiais parodyti, kad ateities energetikos iššūkiai ir duomenų mokslas yra labai glaudžiai susiję, o „Lietuvos energija“ siekdama įgyvendinti LE 2030 strategiją vertina šią sąsają: formuoja naujų kompetencijų pamatą ir sukuria karjeros perspektyvas. Tikimės, kad taip paspartinsime išmanių sprendimų energetikoje kūrimą ir paskatinsime „CodeAcademy“ absolventus rinktis karjerą „Lietuvos energijos“ grupėje“, – teigia „Lietuvos energijos“ Didžiųjų duomenų ir dirbtinio intelekto departamento vadovas Paulius Šimkūnas.
 
Sutartis pasirašyta kaip dalis „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro Atviros partnerystės programos, kuria siekiama kartu su mokslo institucijomis plėtoti energetikos tyrimus bei skatinti reikiamų kompetencijų pritraukimą.
 
Per 2019 metų pirmąjį ketvirtį „Lietuvos energija“ subūrė 11 profesionalų komandą, kuri spręs pažangiosios duomenų analitikos iššūkius. Šiuo metu didžiausia grupės įmonė „Energijos skirstymo operatorius“ ieško duomenų analitikos specialistų. Šių kompetencijų reikės ir po „Lietuvos energijos tiekimo“ ir „Energijos tiekimo“ atsirasiančioje komercinėje organizacijoje, kur bus formuojamas  Duomenų ir analizės departamentas. Planuojama, kad šiemet grupės duomenų analitikos iššūkius spręs 25-30 Didžiųjų duomenų ir dirbtinio intelekto funkcinėje srityje įdarbinti profesionalai.