„Contrarian Ventures“ valdomas „Lietuvos energijos“ fondas su energetikos milžine BP investavo į „Voltaware“

2018-07-10
„Contrarian Ventures“ valdomas „Lietuvos energijos“ fondas su energetikos milžine BP investavo į „Voltaware“
Energetikos bendrovės „Lietuvos energija“ įsteigtas Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, kurį valdo „Contrarian Ventures“, investavo 250 tūkst. svarų sterlingų (apie 280 tūkst. eurų) į Jungtinėje Karalystėje veikiantį energetikos technologijų startuolį „Voltaware“. Planuojama startuolio kuriamą energijos suvartojimo ir valdymo platformą įdiegti ir Lietuvoje, taip padedant vartotojams tapti rinkos dalyviais.
„Contrarian Ventures“ valdomas „Lietuvos energijos“ išmaniosios energetikos fondas į startuolį investavo kartu su partneriais britų energetikos milžinės BP (buvusi „British Petroleum“) investicijų fondu „BP Ventures“ ir „First Imagine Ventures“. Bendros investicijos į „Voltaware“ siekia 2,5 mln. svarų sterlingų (apie 2,8 mln. eurų).
„Voltaware“ kuriama technologija skatina energetinį efektyvumą, o šį bendrovės sprendimą ketinama pritaikyti ir Lietuvos rinkoje. „Voltaware“ platforma ir pirmieji prietaisai jau buvo išbandyti Lietuvoje ir rezultatai įvertinti teigiamai. Technologijos perspektyvas patvirtina ir tai, kad fondas investuoja su tokiomis pasaulinėmis energetikos inovacijų lyderėmis kaip BP“, - sako „Lietuvos energijos“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.
„Voltaware“ kuria platfromą internetu valdomą elektros vartojimo prietaisą, kuris verslui ir gyventojams leidžia matyti atskirų įrenginių elektros vartojimą ir jį valdyti. Tokiu būdu vartotojai mobiliojoje programėlėje gali sekti savo elektros vartojimą realiu laiku ir įvertinti, dėl kurių įrenginių išauga energijos suvartojimas bei efektyviau juos prižiūrėti. Tokie duomenys verslui ir gyventojams leis įvertinti, kuriai įrangai būtina atlikti techninės priežiūros darbus, be to, suteiks informacijos apie tinklo apkrovą.
Tokio tipo platformos ateityje ne tik padės vartotojams stebėti ir efektyvinti savo vartojimą, bet ir gali būti panaudojamos tinklo balansavimui užtikrinti.
 „2,5 mln. svarų sterlingų „BP Ventures“, „First Imagine Ventures“ ir „Contrarian Ventures“ investicijos padės mums sutelkti dėmesį į mūsų dirbtinio intelekto ir duomenų mokslo galimybes bei paspartins mūsų augimą“, - sako „Voltaware“ vykdantysis direktorius Rishabh Jaipuria.
„Lietuvos energijos“ išmaniosios energetikos fondo prioritetai yra partnerystės, strateginės atitikties paskelbtai LE 2030 strategijai, bei tvaraus finansinio potencialo. „Lietuvos energijos“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondą valdantis „Contrarian Ventures“ fondas investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje. Fondas taip pat kartu su „Lietuvos energija“ valdo akseleravimo programą „AcceleratorOne“, kuri investuoja ir augina startuolius. Programoje išbandomi pilotiniai produktai ir paslaugos vietos rinkoje, suteikiant galimybę augti ir tarptautiniame lygmenyje. „AcceleratorOne“ kviečia dalyvauti ir laukia ankstyvosios stadijos startuolių paraiškų 2018 m. programai Vilnius Tech Park bendruomenėje.