Lietuviškai en English

„Lietuvos energija“ siekia plėsti energijos gamybą iš atsinaujinančių išteklių

2017-08-18
Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ toliau siekia plėsti veiklą atsinaujinančių energijos išteklių srityje. Įmonių grupė skelbia neįpareigojantį kreipimąsi į energetikos sektoriaus dalyvius ir kviečia teikti siūlymus parduoti valdomas elektrines arba jų parkus bei vystomus saulės, vėjo, biokuro ar biodujų energetikos projektus.
 
„Įgyvendindami ilgalaikę bendrovės strategiją, siekiame diversifikuoti turimus energijos gamybos pajėgumus. Tuo tarpu, tiek pasauliniai susitarimai, tiek ir naujoji Lietuvos energetikos strategija numato aiškią energetikos vystymosi kryptį – per energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių plėtrą. Todėl natūralu, kad ir mes žengiame šia kryptimi, siekdami plėsti savo turimą gamybos portfelį, tuo pačiu prisidėdami prie tvarios energetikos plėtros šalyje“, – teigia „Lietuvos energijos“ gamybos ir paslaugų direktorius Dominykas Tučkus.
 
Anot jo, bendrovė ankščiau skelbė viešą kvietimą įsigyti vystomus vėjų parkų projektus, tačiau taip ir nesulaukė jos lūkesčius atitinkančių pasiūlymų. Šį kartą skelbdama neįpareigojantį kreipimąsi, „Lietuvos energija“ neapsiribojo vien tik vėjo energetikos projektais. Bendrovės akiratyje – taip pat ir veikiančios saulės, biokuro bei biodujų jėgainės ir vystomi projektai šiose srityse.
 
„Šiuo kvietimu plečiame atsinaujinančių energetikos išteklių spektrą, įvertinę tiek lokalias, tiek pasaulines energetikos vystymosi tendencijas bei išleidę žaliąsias obligacijas, esame pilnai pasiruošę aktyviai prisidėti prie žaliosios energetikos plėtros“, - sako D. Tučkus.
 
„Lietuvos energija“ siekia įgyvendinti projektus, kurie didintų energetikos įmonių grupės ir šalies ūkio konkurencingumą bei šalies energetinę nepriklausomybę.  Diversifikuodama veiklą, bendrovė išnaudoja turimus išteklius ir infrastruktūrą, investuoja į naujos infrastruktūros kūrimą ir efektyvų jos valdymą, taip pat vykdo plėtrą per įsigijimus. „Lietuvos energija“ nuo 2016 m. sausio jau valdo 42,3 MW galios veikiančius vėjo elektrinių parkus Lietuvoje ir Estijoje valdančias bendroves UAB „Eurakras“ (24 MW galios vėjo elektrinių parkas Geišių, Rotulių II kaimuose, Jurbarko rajone) ir „Tuuleenerga“ OÜ (18,3 MW galios vėjo elektrinių parkas Tamba, Mali kaimuose, Varbla rajone). Pastarosios jėgainės taip pat buvo įsigytos viešai skelbto kvietimo būdu. Be jau veikiančių jėgainių, „Lietuvos energija“ taip pat vysto ir vėjo parko įrengimo projektą Kruonio HAE teritorijoje – šių metų pradžioje baigti parengiamieji darbai bei atliktas veiklos poveikio aplinkai vertinimas.
 
Neįpareigojantis kreipimasis į atsinaujinančios energetikos išteklių sektoriuje veikiančius rinkos dalyvius (atsisiųsti)