Pareigas palieka „NT Valdų“ direktorė

2018-03-06
Iš „Lietuvos energijos“ antrinės grupės įmonės „NT Valdos“ generalinės direktorės pareigų nuo kovo 23 d. atsistatydina Ieva Lauraitytė. Ji pranešė pasitraukianti ir iš naujai įsteigtos įmonės „Transporto valdymas“ vadovės pareigų bei grupės įmonių „Lietuvos dujų tiekimas“ ir „Energijos tiekimas“ valdybų narės pareigų.
 
Dešimt metų „Lietuvos energijos“ įmonių grupėje dirbusi Ieva Lauraitytė renkasi karjerą tęsti kitame, ne energetikos, sektoriuje. 2008 metais darbą Rytų skirstomųjų tinklų Teisės ir administravimo departamento direktorės pareigose pradėjusi I. Lauraitytė nuo 2011 m. vadovavo Lesto Teisės departamentui,  o dar po dviejų metų, nuo 2013-ųjų ėmėsi „Lietuvos energijos“ Teisės tarnybos vadovės pareigų. Jose iki 2017 m. vidurio dirbusi I. Lauraitytė įgyvendino svarbius teisės ir viešųjų pirkimų funkcijų pokyčius grupės mastu, vadovavo teisės ir viešųjų pirkimų funkcijos centralizavimo projektui, kurį įgyvendinus teisinės ir pirkimų paslaugų sąnaudos buvo sumažintos apie 40 proc.  
 
Paskutinis I. Lauraitytės veiklos „Lietuvos energijos“ grupėje etapas buvo vadovavimas grupės įmonei „NT Valdos“. Per nepilnus darbo šioje įmonėje metus buvo parengta „Lietuvos energijos“ valdomo nekilnojamojo turto atsisakymo strategija ir suintensyvinti kryptingam strategijos įgyvendinimui skirti procesai, optimizuota „NT Valdų“ organizacinė struktūra, nuo įmonės atskirta transporto valdymo funkcija ir perduota naujai įkurtai įmonei „Transporto valdymas“, kuriai šiuo metu ieškomas investuotojas.
 
„Visos komandos vardu dėkoju Ievai Lauraitytei už aktyvius veiksmus ir puikius veiklos rezultatus, vadovaujant „NT Valdoms“. Pastarieji metai buvo sėkmingi ir apžvelgiant pasiektus veiklos rezultatus, ir dėl įgyvendintų pokyčių, susijusių su „Lietuvos energijos“ grupės veiklos išgryninimu, atsisakant netiesioginės veiklos. Ievos, kaip teisės profesionalės, dalyvavimas kiekviename pokytyje, kuris vyko grupės mastu pastarąjį dešimtį metų buvo itin vertingas. Galima vardinti energetikos įmonių susijungimų, veiklų optimizavimo, dujų skirstymo infrastruktūros grąžinimo į valstybės rankas ir kitus projektus. Neabejoju, kad  ateityje išgirsime dar ne vieną sėkmingą pavyzdį, prie kurio bus prisidėjusi viena iš mūsų įmonių grupės vadovių“, – sakė „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.
 
Pastaruoju metu vykstantys pokyčiai „Lietuvos energijos“ vadovų komandoje yra natūralus grupės įmonių atsinaujinimo veiksnys, susijęs su naujuoju grupės veiklos etapu bei naujai suformuota valdyba. „Paprastai lūžio metu žmonės linkę priimti sprendimus ir dėl savo asmeninės karjeros kelio. Žmonių pasirinkimas imtis kitų užduočių kitose veiklos sferose gali būti įvairiai vertinamas, tačiau mes turime išlikti pozityvūs ir grupės vadovų komandos atsinaujinimą priimti kaip natūralų veiksmą“, – teigė D. Maikštėnas.
 
Sprendimą dėl „NT Valdų“ ir „Transporto valdymo“ vadovų planuojama priimti artimiausiu metu.