Organizacijų sprendimas - elektra iš atsinaujinančių energijos išteklių

2018-11-27
Naujausia verslo įmonių ir viešojo sektoriaus organizacijų apklausa rodo, kad renkantis elektros energijos tiekėją kaina ir toliau išlieka svarbiausiu kriterijumi, todėl vis daugiau Lietuvos verslo įmonių domisi nestandartiniais energijos sprendimais ir elektra iš atsinaujinančių energijos išteklių.
 
Šioje apklausoje kaip svarbų tiekėjo pasirinkimo kriterijų – galimybę įsigyti elektrą pagamintą iš atsinaujinančių išteklių, nurodė 12,5 proc. apklaustųjų. Be to, net 29 proc. tyrime dalyvavusių organizacijų informavo, kad joms galėtų būti aktualūs saulės energijos sprendimai.
 
„Šie duomenys patvirtina tai, ką pastebime savo kasdieninėje veikloje: vis daugiau Lietuvos verslo įmonių domisi nestandartiniais energijos sprendimais. Tai jas skatina daryti tiek noras prisidėti prie aplinkos tausojimo, tiek galimybės sutaupyti. Pavyzdžiui, šiemet sparčiai daugėja įmonių, kurios ant savo pastatų stogų įsirengia saulės jėgaines, leidžiančias dalį suvartojamos elektros pasigaminti savarankiškai“, - sako „Energijos tiekimo“ vadovas Ainis Kavaliauskas.
 
Pasak A. Kavaliausko, kainos svarbą patvirtina ir tai, kad daugiau nei 8 iš 10-ies respondentų (83 proc.) atsakė, jog organizacijoms yra aktualūs energijos taupymo sprendimai.
 
Per pastaruosius dvejus metus kainos kriterijui didžiausią dėmesį teikiančių juridinių asmenų dalis išaugo 5 proc. Energetikos specialistų nuomone, tai organizacijas ir skatina ieškoti alternatyvų.
 
„Nors kainą kaip svarbiausią kriterijų organizacijos akcentuoja kasmet, tačiau nuo 2016 iki 2018 m. jį išskiriančių respondentų dalis padidėjo nuo 51 iki 56 proc. Tai reikšmingas pokytis, nes jis atsirado spartaus ekonominio augimo periodu, kai vartotojų jautrumas kainai mažėjo“, - teigia apklausą inicijavusio „Energijos tiekimo“ vadovas Ainis Kavaliauskas.
 
Kaip antrą pagal svarbą energijos tiekėjo pasirinkimo kriterijų respondentai nurodė kokybišką klientų aptarnavimą (36 proc. apklaustųjų), trečioje vietoje minėtas tiekėjo patikimumas (33 proc.).
 
Apklausa vyko šių metų rugsėjo mėn. Jos metu buvo apklausta 1303 verslo ir viešojo sektoriaus organizacijos, kurios naudojasi „Energijos tiekimo“ paslaugomis.