Lietuviškai en English

Nasdaq sveikina „Lietuvos energiją“ Baltijos rinkoje

2017-07-26
Nasdaq (NDAQ) praneša, kad nuo š. m. liepos 19  d. „Nasdaq Vilnius” į Baltijos skolos vertybinių popierių sąrašą įtraukė valstybės valdomos energetikos grupės UAB „Lietuvos energija“, kurios biržos simbolis – LEGR, obligacijas.
 
Valstybės valdomos energetikos grupės UAB „Lietuvos  energija“ obligacijų emisijos dydis – 300 mln. EUR, metinė palūkanų norma – 2%. Obligacijos bus išperkamos po dešimties metų. Bendrovės obligacijos listinguojamos Liuksemburgo ir „Nasdaq Vilnius” vertybinių popierių biržose. Pritrauktos lėšos bus panaudotos žaliosios energetikos projektams įgyvendinti.
 
 „Džiaugiamės galėdami pasveikinti energetikos sektoriaus grupę „Lietuvos energiją“ kapitalo rinkoje“, – sako Saulius Malinauskas, „Nasdaq Vilnius“ prezidentas. – „Lietuvos energijos“ sprendimas įtraukti žaliąsias obligacijas į Nasdaq Baltijos rinkos skolos vertybinių popierių sąrašą yra svarbus įvykis kapitalo rinkai. Norėtume, jog tai taptų sektinu pavyzdžiu kitoms valstybės valdomos bendrovėms įgyvendinti ambicingus plėtros planus, pasitelkiant kapitalo rinkos teikiamas galimybes išleidžiant obligacijų ir akcijų emisijas“.
 
Daugiausiai žaliųjų obligacijų įsigijo Vokietijos, Suomijos, Prancūzijos bei Lietuvos instituciniai investuotojai.
 
„Tai, kad debiutinė „Lietuvos energijos“ žaliųjų obligacijų emisija buvo išplatinta itin sėkmingai ir greitai, patvirtina, kad esame patikima ir finansiškai stipri bendrovė“, - sako „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dalius Misiūnas. – „Platiname žaliąsias obligacijas, tad visos investuotojų lėšos bus panaudotos tik žaliosios energetikos projektų finansavimui. Tokiu būdu investuotojai ne tik gaus stabilią grąžą, bet ir prisidės prie atsinaujinančios energetikos plėtros.“
 
Apie „Lietuvos energijos” grupę:
 „Lietuvos energijos“ grupė – tai valstybės valdoma, viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse. Pagrindinė grupės veikla apima elektros ir šilumos energijos gamybą, tiekimą, elektros energijos prekybą ir skirstymą, prekybą gamtinėmis dujomis, jų skirstymą, taip pat elektros energetikos ūkio aptarnavimą ir plėtrą. „Lietuvos energijos“ grupės akcininko teises ir pareigas įgyvendina LR finansų ministerija.
„Lietuvos energijos“ grupę sudaro: elektros ir šilumos gamybos bendrovė „Lietuvos energijos gamyba“, AB, energijos skirstymo operatorius ESO, energetikos paslaugų ir rangos įmonė EnePRO, dujų tiekimo bendrovė UAB „Lietuvos dujų tiekimas", UAB LITGAS,  UAB „NT Valdos“, UAB „Energijos tiekimas“, UAB „VAE SPB“, UAB „Duomenų logistikos centras“, UAB „Technologijų ir inovacijų centras“, UAB „Verslo aptarnavimo centras“, VŠĮ „Energetikų mokymo centras“, UAB „Elektroninių mokėjimų agentūra“, UAB „Energijos sprendimų centras“, SIA „Geton Energy“, OU „Geton Energy“, UAB „EURAKRAS", Tuulueenergia OU, GetOn Energy sp.z.o.o.
 
Apie Nasdaq
Nasdaq (NASDAQ: NDAQ) – didžiausia vertybinių popierių prekybos technologijų, vertybinių popierių kotiravimo ir informacijos paslaugų tiekėja visuose šešiuose žemynuose. Nasdaq paslaugų portfelyje – diversifikuoti sprendimai, leidžiantys klientams planuoti ir optimizuoti verslą, įgyvendinti verslo vizijas. Nasdaq technologijos – nepamainomas skaidrumą ir supratimą šiuolaikinėse pasaulio kapitalo rinkose užtikrinantis instrumentas. Nasdaq – tai pirmoji elektroninė vertybinių popierių birža pasaulyje, šiuo metu 50 šalyse valdanti 90 biržų, kuriose sudaromas maždaug vienas iš dešimties vertybinių popierių sandorių pasaulyje. Nasdaq kotiruojama daugiau kaip 3800 bendrovių, kurių rinkos kapitalizacija viršija 11 trilijonų JAV dolerių. Daugiau informacijos nasdaq.com/ambition arba business.nasdaq.com
Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland, Nasdaq Riga, Nasdaq Stockholm, Nasdaq Tallinn, Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing ir Nasdaq Broker Services yra atitinkamai reguliuojamų rinkų Nasdaq Copenhagen A/S, Nasdaq Helsinki Ltd., Nasdaq Iceland hf., Nasdaq Riga, AS, Nasdaq Stockholm AB, Nasdaq Tallinn AS, AB Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing AB, Nasdaq Broker Services AB prekės ženklas. Nasdaq Nordic – tai bendras Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland ir Nasdaq Stockholm rinkų ir jų siūlomų produktų bei paslaugų pavadinimas. Nasdaq Baltijos rinka – tai bendras Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga ir Nasdaq Vilnius rinkų, taip pat ir Baltijos depozitoriumų siūlomų bendrų produktų bei paslaugų pavadinimas. Daugiau apie Nasdaq Baltijos rinką: www.nasdaqbaltic.com
 
Įspėjamasis pranešimas
Informacijoje, pateiktoje šiame pranešime spaudai, yra į ateitį nukreiptų pareiškimų, kurie nėra aiškiai apibrėžti ir yra susiję su įvairiomis rizikomis. Nasdaq įspėja, kad bet kokia į ateitį nukreipta informacija negali būti laikoma garantija dėl bet kokių ateities rezultatų pasiekimo, ir Nasdaq nekontroliuoja veiksnių, kurie gali paveikti tokius faktinius rezultatus. Nasdaq neprisiima jokios atsakomybės viešai atskleisti bet kokių į ateitį nukreiptų pareiškimų.
 
Informacijos šaltinis - Nasdaq