M. Keizeris – naujasis „Energijos skirstymo operatoriaus“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius

2018-10-02
M. Keizeris – naujasis „Energijos skirstymo operatoriaus“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius
 
Valstybės kapitalo įmonių grupei „Lietuvos energija“ priklausančio „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) valdyba, atsižvelgdama į stebėtojų tarybos nuomonę, naujuoju įmonės valdybos pirmininku ir generaliniu direktoriumi išrinko Mindaugą Keizerį. Šiuo metu „Lietuvos energijos“ korporatyvinio valdymo direktoriaus pareigas einantis M. Keizeris ESO vadovu išrinktas po skelbtos įmonės vadovo viešos atrankos. ESO vadovo pareigas M. Keizeris pradės eiti spalio 8 d.  
 
„Profesinės ir asmeninės kandidato savybės, didelė patirtis energetikoje, inžinerinis požiūris ir, labai svarbu, nuoširdi pagarba žmogui ir darbui, nulėmė mūsų pasirinkimą šios įmonės valdymą patikėti Mindaugui Keizeriui.
 
Naujasis vadovas, įtraukdamas visą ESO organizaciją, turės subalansuoti įmonės veiklą taip, kad būtų laiku ir kokybiškai pasiekti skirstymo operatoriui keliami strateginiai tikslai. Esu tikras, kad Mindaugas Keizeris ras bendrą kalbą su ESO darbuotojais ir su kitų grupės įmonių vadovais tam, kad stiprėtų ESO, o kartu ir visa „Lietuvos energijos“ įmonių grupė“, – sakė Darius Maikštėnas, „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius, taip pat ir ESO stebėtojų tarybos pirmininkas.
 
Daugiau kaip penkerius metus „Lietuvos energijos“ įmonių grupėje dirbantis Mindaugas Keizeris didelę patirtį sukaupė eidamas grupės valdybos nario, infrastruktūros ir paslaugų bendrovių stebėtojų tarybų ir valdybų narių pareigas. Jis prisidėjo prie naujų grupės veiklų ar paslaugų kūrimo bei įmonių grupės transformacijos, skaitmenizacijos, veiklos meistriškumo programų įgyvendinimo. Prieš „Lietuvos energijos“ įmonių grupę M. Keizeris vadovavo Centrinei projektų valdymo agentūrai, dirbo finansų ministro patarėju. 
 
„Imuosi atsakomybės kartu su ESO žmonėmis įgyvendinti naują kokybinį organizacijos veiklos etapą, kai su profesionalia ESO dirbančia komanda sukursime išmanų ir pažangų energijos skirstymo operatorių. Šio didžiulio pokyčio įgyvendinimo esminiai principai jau suplanuoti – kompleksinė tinklo išmanizacija prasidės 2020 metais. Šiandienos mano prioritetas – prisiimti atsakomybę ir užtikrinti veiklos tęstinumą bei stabilumą, sutelkti žmones ir išlaikyti infrastruktūros patikimumą. Ilgesnėje perspektyvoje laukia energijos tinklo stiprinimas, geriausios skirstymo kainos klientams užtikrinimas ir išmanaus tinklo išvystymas“, – sakė Mindaugas Keizeris.
 
ESO generalinio direktoriaus atrankos procesas sulaukė itin didelio susidomėjimo – atrankos procese iš viso dalyvavo daugiau kaip 170 kandidatų, atranka truko du mėnesius, o galutiniame sąraše varžėsi 3 kandidatai. 
„Energijos skirstymo operatoriaus“ valdybos nariais ir toliau dirba Augustas Dragūnas, atsakingas už finansus ir administravimą, Ignas Pranskevičius, atsakingas už paslaugas, Saulius Vaičekauskas, atsakingas už tinklų eksploatavimą ir Ovidijus Martinonis, atsakingas už tinklų vystymą.
 
2018 m. pavasarį „Lietuvos energija“ pristatė naują veiklos strategiją LE2030, kurios pagrindinis tikslas – sukurti globaliai konkurencingą energetikos bendrovę, sukuriančią vertę Lietuvai. ESO, didžiausiai „Lietuvos energijos“ valdomai įmonei, keliamas tikslas išlaikyti geriausią skirstymo kainą regione, užtikrinti tinklo patikimumą bei sparčiai pasiruošti ir efektyviai įgyvendinti tinklo išmanizaciją.