„Energijos tiekimas“ Latvijoje siūlys ir gamtines dujas

2018-04-23
„Lietuvos energijos“ grupė didina dėmesį Latvijos rinkai – nuo gegužės grupei priklausančio „Energijos tiekimo“ antrinė įmonė Latvijoje „Geton Energy“ savo verslo klientams pasiūlys bendrą gamtinių dujų ir elektros tiekimo paslaugų paketą. Šioje rinkoje „Geton Energy“ bendradarbiaus su kita „Lietuvos energijos“ grupės bendrove – „Lietuvos dujų tiekimu“.
 
„Klientų pasitikėjimas ir įdirbis tiekiant elektrą paskatino mus išplėsti siūlomų paslaugų spektrą ir pradėti tiekti dujas Latvijoje. Planuojame pasirašyti pirmąsias bendras energijos ir dujų tiekimo sutartis gegužės pradžioje. Kaip ir įsigydami elektrą, klientai turės galimybę pasirinkti lankstų ir fiksuotą tarifą”, – sako laikinai „Energijos tiekimo“ vadovės pareigas einanti Diana Kazakevič.
 
„Geton Energy“ atlikti skaičiavimai rodo, kad bendras dujų ir elektros pirkimas leidžia sumažinti administracines išlaidas ir įsigyti energiją už mažesnę kainą.  
 
2013 m. „Geton Energy“ pradėjo veiklą Latvijoje turėdama 2 klientus, o šiuo metu užima apie 10 proc. rinkos ir yra gerai žinomas energijos tiekėjas šioje šalyje. Rinkos dalis sparčiai auga nuo 2016 m. kai „Geton Energy“ išplėtė savo komandą Latvijoje ir pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Lattelecom“, taip praplėsdama klientų ratą. Parduotos energijos kiekis 2017 m. išaugo 4 kartus, lyginant su 2016 m.
 
„Mes visuomet buvome ne tik tiekėjai, bet ir partneriai, nuolat siūlydami įsigyti energiją palankiausiomis sąlygomis. Sukūrėme paslaugų paketą smulkiems ir vidutiniams energijos vartotojams, leidžiantį sumažinti energijos kainas ir sutaupyti laiko. Esame įsitikinę, kad klientai įvertins šias galimybes“, – sako D. Kazakevič.
 
„Geton Energy“ Latvijoje bendradarbiaus su „Lietuvos dujų tiekimu“ – didžiausia dujų tiekimo ir prekybos bendrove Lietuvoje. „Lietuvos dujų tiekimas“ pernai Latvijos įmonėms patiekė 1,2 TWh gamtinių dujų. „Geton Energy“ naudosis savo įdirbiu Latvijos rinkoje ir gamtines dujas siūlys vidutiniams ir mažiesiems verslo klientams, o „Lietuvos dujų tiekimas“ susikoncentruos ties didmeniniais pardavimais bei tiekimu didžiausiems vartotojams.
 
Latvijos viešųjų paslaugų komisijos duomenimis, šiuo metu šalyje registruoti 36 dujų tiekėjai, 9 iš jų taip pat prekiauja elektra.