Elektros kaina Lietuvoje balandį augo daugiau nei 8 proc.

2019-05-07
Vidutinė balandžio mėn. elektros energijos kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje siekė 43,5 EUR/MWh. Ji buvo tokia pati kaip kaimyninėje Latvijoje, tačiau 18 proc. mažesnė nei Lenkijoje.
 
„Prie nedidelį kainų augimą lėmusių veiksnių prisidėjo ir balandžio mėnesio vidutinė aplinkos oro temperatūra, kuri buvo 1 laipsniu žemesnė, lyginant su tuo pačiu mėnesiu prieš metus. Dėl to augo energijos poreikis: palyginus su 2018 m. balandžiu, Lietuvoje elektros vartojimas buvo 5 proc. didesnis“, – sako Martynas Boratinskas, „Energijos tiekimo“ komercijos departamento direktorius.
 
Elektros energijos kainos balandį augo arba išliko tokios pačios visame regione. Daugiausia elektra brango Lenkijoje – 14 proc., kaina nesikeitė vienintelėje Švedijoje. Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje kainos augimas siekė 2-8 proc.
 
Anot M. Boratinsko, galima, gegužės mėnesio elektros kainas turėtų paveikti šylantys orai bei dėl ilgėjančių dienų mažėjantis energijos poreikis. Vis dėlto, įtakos turės ir sumažėjęs jungčių pralaidumas iš Latvijos ir Kaliningrado, kuriame numatomi profilaktiniai darbai. Taip pat kainas gali paveikti ir Baltarusijoje gegužės 22-26 dienomis vyksianti tinklų peržiūra ir remontas.
 
Apie Energijos tiekimą UAB :
 
Energijos tiekimas UAB priklauso didžiausiai šalyje energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ ir yra didžiausia lietuviško kapitalo elektros energijos prekybos bei tiekimo bendrovė. Bendrovė yra pritraukusi didžiausią klientų skaičių laisvoje elektros energijos rinkoje, kuris šiuo metu beveik siekia 7 tūkst. Nuo 2016 m. bendrovė pradėjo vykdyti elektros energijos bei išvestinių finansinių priemonių prekybą Baltijos ir Skandinavijos šalių didmeninėse rinkose bei teikti balansavimo, portfelio valdymo ir elektrinių darbo optimizavimo paslaugas. „Energijos tiekimas“ yra vienintelis sertifikuotos elektros energijos, pagamintos Lietuvoje iš atsinaujinančių išteklių, tiekėjas. Nuo 2013 m. vasaros „Energijos tiekimas“ veiklą vykdo Latvijoje bei Estijoje, o nuo 2017 m. birželio mėn. ir Lenkijoje. Šiose rinkose „Energijos tiekimo“ dukterinės įmonės veikia „Geton Energy“ pavadinimu. 2018 m., prie „Energijos tiekimo“ prijungus „Energijos sprendimų centrą“, įmonė pradėjo teikti energijos vartojimo efektyvumo sprendimus, įgyvendinti atsinaujinančių energijos išteklių projektus, siūlyti elektromobilių infrastruktūros diegimo paslaugas.