Elektros energijos kaina kovą išaugo net 50 proc.

2018-04-05
Nepaisant efektyviai veikusios „NordBalt“ jungties vidutinė kovo mėn. elektros energijos kaina kilo rekordiniais tempais – net  50,4 proc.  Netikėtai šaltas kovas energijos kainą „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje išaugino iki 46,08 eurų už megavatvalandę (Eur/MWh). Tai – aukščiausia energijos kaina nuo „NordBalt“ veikimo pradžios. 
 
Itin didelė energijos kaina Lietuvos kainų zonoje buvo fiksuojama ir vasario mėnesį – tuomet ji siekė 43,48 Eur/MWh. Žema oro temperatūra nesitraukė ir kovą ir kartu su maža vėjo elektrinių generacija Skandinavijoje darė įtaką energijos kainų kilimui.  
 
„Vidutinė temperatūra 2018 m. kovo mėnesį buvo penkiais laipsniais žemesnė nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Vyraujant žemai temperatūrai regione auga energijos paklausa ir didėja jos kaina. Įtakos elektros kainoms turėjo ir dėl smukusios vėjo elektrinių generacijos Skandinavijoje kritusi pigios elektros pasiūla. Šių metų kovą vėjo elektrinių generacija buvo 14 proc. mažesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai“, – sako laikinai nepriklausomo elektros tiekėjo „Energijos tiekimas“ direktorės pareigas einanti Diana Kazakevič.
 
4-ojoje Švedijos kainų zonoje, kurią su Lietuva jungia „NordBalt“, vidutinė kovo mėnesio energijos kaina siekė 44,96 Eur/MWh ir buvo didžiausia nuo 2013 m. rugsėjo. Energijos kainų skirtumas tarp Lietuvos ir Švedijos kainų zonų kovą sudarė tik 1,12 Eur/MWh.
 
Kitų Baltijos šalių kainų zonose taip pat buvo fiksuojamas energijos kainų augimas. Latvijoje kaina augo 50,4 proc. ir siekė 46,09 Eur/MWh. Estijoje kovą fiksuotas 46 proc. kainos augimas, o kaina kovą siekė 45,32 Eur/MWh.