Lietuviškai en English

INOVACIJŲ FONDAS

„Lietuvos energija“, įgyvendindama įmonių grupės 2014-2020 m. veiklos strategiją ir skatindama inovacijas, įsteigė į energetikos startuolius investuosiantį inovacijų fondą bei pradedančiųjų verslų akseleratorių. Planuojama, kad fondas per metus į startuolius investuos iki 1 mln. eurų, o akseleratorius per tris metus turėtų prisidėti išvystant mažiausiai 15 startuolių.
 
Inovacijų fondo veikla siekiama toliau plėsti bendradarbiavimo su mokslo institucijomis iniciatyvas, orientuotas į naujų paslaugų ir produktų, tvariai prisidedančių prie mokslo technologinės eksperimentinės plėtros energetikos veikloje, sukūrimą.
 
2017 metų liepos 25 dieną buvo pasirašyta fondo įsteigimo sutartis su „Contrarian Ventures“. Inovacijų fondo valdymas bei energetikos startuolių akseleratoriaus veiklos vystymas patikėtas didelę tarptautinę patirtį turinčiai komandai „Contrarian Ventures“, kuri pasirinkta iš 5 viešoje atrankoje dalyvavusių komandų.
 
Apie fondo valdytoją:
 
„Contrarian Ventures“ komandą sudaro septyni ekspertai iš Lietuvos, Izraelio ir Olandijos. Visi komandos dalyviai kartu sudėjus yra dalyvavę daugiau nei 100 įmonių vystymo procesuose, atlikę daugiau nei 70 investicijų ir sėkmingai realizavę 15 įmonių. Kiekvienas partneris turi sukaupęs ne mažesnę nei 5 metų patirtį išmaniosios energetikos verslų vystyme ir realizavime, rizikos kapitalo fondų valdymo, verslo idėjų akseleravime ir investicijų valdyme. Vienas iš komandos partnerių yra vienos didžiausių pasaulyje startuolių vystymo programos „StartupBootCamp“ bendraįkūrėjas. Olandija ir Izraelis tarptautinėje startuolių bendruomenėje yra vertinamos kaip tos šalys, kurios turi itin gerai išvystytą startuolių ekosistemą. Tad partnerių iš šių šalių žinios bei profesiniai ryšiai bus naudojami siekiant Lietuvos inovacijų ir startuolių ekosistemą sėkmingiau integruoti į tarptautinę verslo aplinką. Tokio tipo rizikos kapitalo fondai veikia ir kitose ES šalyse, kur energetikos įmonės jau ne vienerius metus sėkmingai investuoja į inovacijas.
 
Daugiau informacijos apie fondo valdytojo „Contrarian Ventures“ komandą ir „Lietuvos energijos“ išmaniosios Energetikos Fondą galima rasti valdytojo naujame internetiniame puslapyje www.cventures.vc